Role nevěsty – jak se z toho nezbláznit

    Všechno je to o organizování, ale ne v den svatby. Čím dříve a co nejlépe si zorganizujete svatební den, tím budete klidnější a všechno půjde hladce. Sepište si        časový harmonogram s veškerými informacemi. Nevynechejte, kdy vám jaký dodavatel přijedete, kdy má začít obsluha servírovat pití a jídlo a tak dále.     Seznam důležitých věcí si projděte večer před svatebním dnem a především se ujistěte, že máte občanské průkazy, prstýnky, šaty, boty a tak dále. Pro jistotu sepište seznam i ženichovi.     Jestli jdete večer spát s pocitem, že ráno musíte ještě něco zařídit, tak to děláte špatně. Přece se nechcete kvůli snaze ještě něco zařídit, zpozdit u oltáře. Je to přece váš den, tak si ho v klidu užijte.   Vyspěte se dorůžova. Ráno si udělejte hezké a bez stresu. Nechte se zkrášlit svatebním účesem a líčením. Užijte si ráno naplno se svými družičkami.    
  1. Nestresujte se
Lehko se to řekne, těžko udělá. Na druhou stranu proč byste se během svého svatebního dne měli stresovat? Vždyť vy a váš nastávající jste nejdůležitější osoby dne. Je to váš den, a tak si ho musíte užít.   Přípravy proto nepodceňte, ale pokud máte ještě něco, co potřebujete zařídit, poproste někoho o pomoc. Svůj večer před svatbou si raději zpříjemněte, udělejte si čas jen sama na sebe a běžte brzy spát.     Řekněme si to takhle. Nemusíte (a v den svatby to platí obzvlášť) zařizovat a organizovat všechno sama. Takže pokud nejste zrovna organizační typ nebo zkrátka chcete své starosti trošku eliminovat, zapojte své blízké. Můžete to být vaše maminka nebo třeba vaše družičky.  
  1. Není to žádná ostuda nebo věc, za kterou byste se měla stydět a nevypovídá to o vás nic zlého, v tom smyslu, že byste to sama nezvládla. Důležité je si říct o pomoc a zavčasu.
Svatební koordinátorka Pakliže chcete pomoc přímo od profesionála, není nic lepšího než si najmout svatební koordinátorku. Ta vám vše potřebné vysvětlí, pomůže vám s harmonogramem dne, přípravou dekorací a se samotnou koordinací během svatby.   Záleží jen na vás, zda na ní necháte vše, co se kolem svatby týče, a nebo si ji najmete pouze na svatební den. Uvědomte si, že během svatebního dne to bude právě ona, za kým budou lidé chodit, zda vše běží podle plánu. Takže vy budete mít opět o starost a především stres méně.   Z čeho má asi každá nevěsta či pár obavy je počasí. To zkrátka nevymyslíte a nějaká ta přeháňka se může objevit kdykoliv. Proto buďte připravená!   Není nic lepšího než si připravit plán B v případě, že by počasí nevyšlo. Naplánujte si tedy variantu obřadu pod střechou, včetně uspořádání dekorací. Zde se vám bude opět skvěle hodit svatební koordinátorka nebo pomoc od blízkých. Pakliže začne pršet, vy se nemusíte ani trochu hroutit.   Záleží zcela na vás, zda budete mít pouze jedny šaty pro celý den. Ale nemusí tomu tak být. Sejde na tom, jak se v svatebních šatech cítíte a zda je chcete mít celý den až do večera (možná i do noci) na sobě.   Doporučujeme ale mít šaty pro večerní a ranní zábavu. Nemusíte za ně utrácet tisíce nebo lítat znovu do půjčovny. Stačí například bílá dolly sukně v kombinaci se svatebními nebo párovými tričky. Tričko se zábavnými potisky skvěle oživí jednoduchou bílou barvu na sukni. Navíc se budete během svatebního večírku cítit pohodlně a nebudete se strachovat, zda si svatební šaty ušpiníte.   Hlavní je prožít svůj svatební den v klidu a nestresovat se maličkostmi. Pokud dojde k nějaké chybičce, zasmějte se a neberte to tak vážně. Vždyť přece o nic nejde. Nakonec to bude nezapomenutelný den, i když se všechno nepovede na 100%. Takže pokud si nezapomenete prstýnky nebo občanky, opravdu se nestresujte.