Focení svatby v Kroměříži

Svatba na místě chráněné Unescem

V přenádherných historických zahradách u Arcibiskupského zámku v Kroměříži se v první polovině měsíce června konala svatba Marie a Františka. Počasí této události přálo a tak mohly plně vyniknout architektonické malebnosti samotného zámku i Podzámecké zahrady, jež se postupně utvářely více jak pět století. Flora je zde opravdu jedinečná a proto není divu, že se toto místo řadí k předním evropským krajinářským parkům.

Zahrady plné barev

Svatební obřad se odehrál v květinové Podzámecké zahradě, která byla prosycena letním sluncem a vůní rozkvétajících růží. Romantické místo jako stvořené pro onen moment, kdy má zaznít slovo “ano“. Zahrada navíc překypuje obrazci, složenými z jednotlivých barevných druhů květin. Nádherný důkaz toho jak se dá příroda formovat, aby potěšila lidské oko. Nedá se jí ale poručit. Všudypřítomná květena totiž nebyla ještě zcela rozkvetlá do její plné krásy nebo alespoň tak, jak si nevěsta původně představovala. Naštěstí to na celou atmosféru nemělo žádný vliv. Zahrady i tak vyzařovaly barvami a umožnily vznik svatebním fotkám, se kterými byli novomanželé plně spokojeni. Nutno říci, že ke zhotovení kvalitních snímků přispěli svojí velkou mírou sami. Marie s Františkem měli vše dobře promyšlené. Přesně věděli, kde má být ta či ona fotka vyfocena. Právě díky této skvělé spolupráci se fotilo téměř samo.

Podzámecké zahrady v Kroměříži jsou pro svatbu ideální

Arcibiskupský zámek a jeho okolní zahrady v Kroměříži opravdu nabízí unikátní prostředí, které je ideálním místem pro svatební obřady. Barokní elegance, jdoucí ruku v ruce s nespoutaností přírody, přímo zve k jejímu zachycení štětcem či objektivem. Ale ještě lepším pocitem pro malíře či fotografa je zachytit toto místo zároveň s počátkem společného života dvou lidí. Důkazem toho byla právě svatba Marie a Františka, jejíž focení se řadí mezi mé nejpříjemnější profesionální zážitky.