Svatba v Nemojanech u Vyškova

Konec srpna patří mezi mé nejoblíbenější části roku, protože dokonale ukáže jižní Moravu jako pohádkovou krajinu plnou svěží zeleně a bohaté úrody. O světlo nebývá nouze, stíny se už trochu tváří dlouze, ale teplo je pořád tak akorát. Tento příspěvek však nemá být o mně a mé zálibě fotit jižní Moravu na konci srpna, ale o páru, který má na konec léta podobný názor jako já.

Monika, Robert a Nemojany

Monika a Robert jsou hlavní aktéři této story. Jde o velmi sympatický a milý pár což je nakonec velmi dobře vidět i z fotek (viz níže na stránce). Společně se rozhodli pro svatbu v Srpnu a to v krásné malebné obci zvané Nemojany. Pro připomenutí uvádím, že Nemojany jsou vzdálené cca 8 kilometrů od Vyškova a 30 kilometrů od Brna, žije zde zhruba 700 lidí ve 250 domech. Ty domy jsem samozřejmě nepočítal sám, ale tvrdí to Wikipedie 🙂

Nemojanský mlýn je jako stvořený pro svatby

Přípravy nevěsty Moniky probíhaly ve Vyškově odkud pochází také ženich Robert. Samotný obřad se pak odehrával ve zmíněných Nemojanech a to konkrétně v romantickém prostředí Nemojanského mlýna. Krásné exteriéry, interiér a elegantní vybavení hotelu Nemojanský mlýn vybízí k permanentnímu fotografování momentek.

Kuchař se žení, cukrářka se vdává

Z hlediska povolání obou novomanželů se sešli kuchař a cukrářka, tedy dokonalá kombinace pro sladký a spokojený život:-) I díky tomuto faktu pak o bohaté pohoštění, hostinu a prvotřídní raut nebyla nouze. Stejně tak nechyběly ani tradiční soutěže a hry pro oba novomanžele, které zabavily nejen je, ale i všechny přítomné včetně mě a mého fotoaparátu. Celého významného dne se zúčastnilo přibližně 70 lidí.

Den plný focení stál za to

Čistá esence radosti a štěstí vyzařující ze všech přítomných osob mi vždy zas a znovu připomenou, proč mě vlastně baví být svatebním fotografem. Monika a Robert společně vpluli do manželského přístavu a já jsem si pak na konci dne mohl s klidem říci, že focení další pěkné svatby je za mnou a další manželský zamilovaný pár mezi námi všemi.