Karlův most na Malé Straně
Kde ale Karlův most vlastně stojí? Na tuto otázku zná odpověď asi drtivá většina národa, přesto se však vyplatí popsat alespoň základní navigaci, k této proslulé a turisty velmi vyhledávané pražské památce. Ano, Karlův most se nalézá v hlavním městě České republiky, Praze. Zeměpisná orientace Karlova mostu je přibližně z východu na západ a spojuje tak Smetanovo nabřeží a Kampu. K navigaci využiji notoricky známý výchozí bod – Václavské náměstí. Odtud se ke Karlovu mostu dostanete chůzí přibližně za čtvrt hodiny. Od koně se vydáte dolů a pokračujete ulicí Na Můstku, dále pak téměř přímo navazuje ulice Melantrichova, po které dojdete až k průchodu do ulice Michalská. Při východu z průchodu se vydáte doprava a po pár metrech odbočíte doleva na ulici Hlavsova. Poté se octnete na ulici Jilská, tou se dáte doprava a to už se přibližujeme vytouženému cíli. Na ulici Jilskou po pár metrech navazuje ulice Karlova, která Vás dovede až ke Karlovu mostu. Napsané to možná vypadá trochu komplikovaně, ale v reálu to není žádný velký problém. Pokud chcete využít pražskou dopravdu, pak vězte, že k přesunu můžete využít třeba metro. Jestliže vyjedete z Václavského náměstí (stanice Můstek, trasa A), pojedete na zastávku Malostranská. Ze zastávky metra se pak vydáte jižním směrem na Mánesův most, z kterého už je vidět most Karlův. V Praze je kvůli vysoké hustotě provozu ideální také využít služeb taxi, který vás zaveze přímo na místo. To je v případě svatby velmi elegantní řešení. Teď když už je úplně jasné, kde Karlův most stojí, můžeme si připomenout něco málo z historie této unikátní stavby.Historie Karlova mostu
Je to nejstarší dochovaný most spojující dva břehy Vltavy a druhý nejstarší most v celé České republice a místo kam Pražské páry chodí rádi na procházku. Z historických pramenů je však jasné, že to není první most na onom místě. Od prvního osídlení míst, které dnes tvoří Prahu, si lidé snažili zjednodušit překonávání řeky kvůli transportu zboží i hospodářských zvířat. Od pravěku tak bylo využíváno několik brodů. S vylepšováním stavebních technologií se postupně objevovali místo brodů dřevěné mosty. Podle historických pramenů víme, že na místě Karlova mostu stál do roku 1157 most dřevěný. Ten byl však stržen povodní. Poté se tehdejší král Vladislav II. rozhodl nařídit vybudovat most kamenný. Ten byl nazván Juditiným a svou funkci konal až do ničivé povodně v roce 1342. O pár let později, v roce 1357 rozhodl král Karel IV. o postavení nového kamenného mostu, který stojí až dodnes. Karlův most bychom si dnes již nemohli představit bez barokních soch, které jej lemují po obou stranách celé jeho délky. Ty byly na most postupně umisťovány od konce 17. století a dnes jich tam stojí přesně 30.
Focení na Karlově mostě
Pokud jde o focení svatebních fotografií v Praze, Karlův most patří k těm nejžádanějším místům. Fotografie párů pořízené na Karlově mostě získávají díky tomuto speciálnímu místu zvláštní kouzlo a neopakovatelnou atmosféru. Pokud si během focení a následném prohlížení svatebních fotografií uvědomujete tu bohatou historii mostu, mrazí z toho až v zádech a vzniká další úžasný samostatný zážitek. Díky již zmíněné geografické orientaci mostu je možné fotit celý den. Vždy je k dispozici příhodné světlo, které na kamenech mostu i vystavených sochách kreslí úchvatné stíny.Focení párů na Karlově mostě je tak vždy velkým zážitkem. To se samozřejmě týká jak novomanželského páru, tak i fotografa 🙂 Ať už jste tuto stránku našli při hledání spojení „Svatební fotograf Praha“ nebo třeba „Svatební focení na Karlově mostě“, určitě jsem připraven Vám nabídnout služby svatebního fotografa.