Nemojanský mlýn hostil svatbu Moniky a Roberta


Focení svateb na konci léta

Konec léta je magické období, které otevírá každému fotografovi obrovské možnosti. Jedná se především o unikátní světlo, které je zářeno sluncem pod ostrým úhlem a díky této skutečnosti je možné pořizovat velmi specifické a působivé fotografie. Následování příznivých fyzikálních podmínek a zákonitostí je samozřejmá součást práce každého fotografa. Ten, kdo chce mít neotřelé a originální svatební fotografie, se určitě nad termínem svatby zamýšlí i z tohoto důvodu. Jako příkladné zvolení termínu focení lze tedy označit svatbu Moniky a Roberta, která se odehrávala na konci srpna.

Svatební fotografie z prostředí hotelu Nemojanský mlýn

Vedle termínu bylo pro svatbu Moniky a Roberta také skvěle zvoleno místo konání obřadu. Konkrétně se jednalo o obec Nemojany nedaleko Vyškova. Ta je od Vyškova vzdálená přibližně 9 kilometrů což lze autem urazit za 10 minut. Na okraji obce Nemojany se rozléhá areál hotelu Nemojanský mlýn, kde se samotná svatba odehrávala. Venkovní prostory hotelového areálu Nemojanský mlýn skýtají četná romantická zákoutí kde nechybí ani krásný rybník Chobot jehož břeh lemují přirozeně rostlé stromy. Takové pohádkové prostředí je pak úžasnou kulisou pro focení novomanželského páru. Pořízené fotografie jsou velmi uvolněné autentické a bez jakéhokoliv dalšího umělého dolaďování. Taková práce mě prostě baví.

Svatba zamilovaného páru

Nyní si můžeme rozebrat svatbu samotnou. V předchozích odstavcích již byl zmíněno, že se svatba týkala dvou sympatických mladých lidí – Moniky a Roberta. Z hlediska povolání obou novomanželů jde o veselé a zároveň praktické spojení cukrářky a kuchaře. Lze jim jen popřát, aby si ve společné kuchyni příliš nepřekáželi 🙂 Samotnému svatebnímu obřadu předcházely přípravy nevěsty. Ty probíhaly v nedalekém Vyškově. V Nemojanech a Nemojanském mlýně pak proběhl samotný obřad, hostina a také portrétní focení novomanželů. Svatby se zúčastnilo více než šedesát lidí.

Fotografie jsou nestárnoucí vzpomínky

Na konci každého focení svatby si vždy uvědomím důvody, proč je pro mě práce svatebního fotografa také zároveň i velkým životním koníčkem. Není to jen ta možnost poznávat stále nové zajímavé lidi, ale také ta neopakovatelná a pokaždé originální atmosféra velkého očekávání událostí budoucích manželského páru i přátel a příbuzných. Zachycení takových zlomových životních okamžiků do fotografií je zodpovědná i zábavná práce zároveň. I díky svatbě Moniky a Roberta v Nemojanském mlýně jsem rád, že je mým povoláním právě svatební fotograf.