Svatba ve Slavkově u Brna

Slavkov u Brna

Protože má tento konkrétní Slavkov v názvu město Brno, lze logicky očekávat, že bude s tímto největším moravským městem nějakým způsobem souviset. Konkrétně je to tak, že Slavkov u Brna se nachází pouhých dvacet kilometrů na východ od Brna a žije zde přibližně 6300 obyvatel. Územně spadá Slavkov pod okres Vyškov a leží na řece Litavě, která je jedním z přítoků Svratky. Z historického pohledu je Slavkov široké veřejnosti známý především bitvou tří císařů na začátku 19. století. Tuto významnou událost si nechám na následující odstavec…

Bitva u Slavkova a Napoleon

Každý již jistě někdy slyšel o legendární bitvě u Slavkova. A protože je tato významná bitva se Slavkovem neodmyslitelně spjata, neuškodí si připomenout, o co tehdy vlastně šlo, jak událost probíhala a kdo byli hlavní aktéři. Protože se pro onu událost vžilo označení „bitva tří císařů“, je jasné, že šly proti sobě tři strany. Kousek od Slavkova se pod vedením Napoleona v roce 1805 střetla francouzská armáda s vojáky ruského impéria, které bylo vedeno carem Alexandrem I. a generálem Kutuzovem. Rakouskou armádu vedl císař František I. Úplné počátky této bitvy začínají u Buloňe ve Francii, kde se přibližně 200 000 francouzských vojáků připravovalo na vpád do Anglie. Tato armáda však byla nakonec donucena jít na východ, protože Anglie uzavřela spojenectví s Rakouskem a Ruskem. Tyto dvě země souhlasily s další válkou s Francií, jestliže je Anglie bude finančně podporovat. Napoleonovo vojsko ušlo každý den více jak 40 km, takže za tři týdny byla armáda v Německu. Bylo tam tehdy zajato 25 000 rakouských vojáků. Tažení pak dál pokračovalo na Moravu, kde se ona slavná bitva odehrála. Napoleon měl v té době už jen něco málo přes 70 000 mužů, zatímco Rakousko a Rusko jich měli více než 85 000. Spojenci obsadili Prateckou výšinu, Napoleon nížiny a vrcholy Santon a Žuráň. Byla to třetí nejkrvavější a největší napoleonská bitva, ze které Bonaparte vyšel jako vítěz a do konce života ji považovala za nejcennější vítězství. Je o ní psáno i na Vítězném oblouku v Paříži. Tato bitva vedla ke zrušení Svaté říše římské a k podepsání Prešpurského míru.

Svatba na slavkovském zámku

Svatba na zámku nebo hradu je obecně velmi oblíbenou představou a snem mnoha budoucích nevěst. A právě svatby na slavkovském zámku vynikají díky opravdu krásnému prostředí zámeckých interiérů i přilehlých venkovních prostor. Během organizace svatby je k dispozici vstřícný zámecký personál, se kterým lze domluvit svatbu do těch nejmenších detailů. To vše dokonale uzavírá i možnost nechat uspořádat svatební hostinu v některém ze zámeckých sálů nebo případně venku v parku.

Svatební hostina ve Slavkově

Jedna ze zásadních organizačních otázek u každé svatby je „Kde uspořádat svatební hostinu?“. Po této otázce logicky následují i další, které se ptají na dostatečné kapacity, kvalitu pokrmů i celkové prostředí restauračního zařízení. Osobně mohu doporučit restauraci Bonaparte, která vyniká velmi příjemnou obsluhou a z kuchyně jde jen samé výborné jídlo. Další skvělou vlastností tohoto podniku je výhodná poloha – přímo u zámku. Kromě Bonaparata lze na svatební hostinu využít i další slavkovskou restauraci jako je třeba Klub U Richarda, kde se umí o čerstvé novomanžele a hladové svatebčany také skvěle postarat.

Svatební fotograf

Plánujete svatební obřad ve Slavkově, ale stále Vám ještě chybí svatební fotograf, který nafotí nejen obřad, ale kompletní dění od příprav až po večerní program? Věřím, že ikdyž si řeknete své svatební „ano“ ve Slavkově u Brna, bude to navždy a bez jakýchkoliv bitev, nejen u Slavkova 🙂